چقدر از بدنتون راضی هستید؟

داشتم کتابی درباره‌ی تمایلات جنسی می‌خوندم که در فصلی مربوط به تصویر بدن (Body Image) به این پرسشنامه برخوردم:

چقدر از بدنتون راضی هستید؟
Exploring the Dimensions of Human Sexuality, 6th Edition

به‌نظرم جالب اومد. نتیجه‌گیری‌ای نداره اما هرکس می‌تونه پاسخ‌هاش رو برای خودش ارزیابی کنه. فکر کردم که خیلی جالب‌تر می‌شه اگه میانگین پاسخ‌های دیگران رو هم بدونم. با استفاده از گوگل‌فرم پرسشنامه رو به زبان فارسی با تعدادی افزودنی در مورد جزییات صورت (ابرو، بینی، لب‌ها و پوست صورت) ایجاد کردم و لینکش رو در بیوی پیجم گذاشتم.

در طول چند ساعتی که نظرسنجی رو فعال نگه داشتم ۱۱۵۳ ‌نفر شرکت کردند. از این تعداد ۹۴۴ نفر زن و ۲۰۷ نفر مرد بودند. همچنین در این نظرسنجی گزینه‌ی «سایر موارد» به هنگام انتخاب جنسیت فعال بود که ۲ نفر این گزینه رو انتخاب کردند. به دلیل ناکافی بودن فراوانی این گروه، داده‌های این دو شرکت‌کننده از نتایج حذف شد.

شرکت‌کننده‌ها میزان رضایتشون رو از ۱۴ عضو بدن‌شون با انتخاب یکی از چهار گزینه‌ی موجود (کاملاً‌ ناراضی، تاحدودی ناراضی، تاحدودی راضی و کاملاً راضی) گزارش کردند.

مطابق نتایج به‌دست اومده از این نظرسنجی، در بین زنان، بیشترین میزان رضایت از ظاهر دست‌ها و کمترین میزان رضایت از پوست صورته. در بین مردان، بیشترین میزان رضایت از ظاهر لب‌ها و کمترین میزان رضایت از ظاهر دور کمره. همچنین اکثر زنان (۵۳٪) و اکثر مردان (۵۶٪) از جذابیت کلی بدنشون تا حدودی راضی هستند.

جزییات دسته‌ها به صورت عددی به این صورته:

با کلیک روی عکس می‌تونید جدول رو در سایز بزرگ مشاهده کنید.

این مطلب رو با دیگران اشتراک بگذارید:
فرزاد بیان
فرزاد بیان

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *