از کجا پادکست بشنویم؟ معرفی بهترین اپلیکیشن‌های پادکست‌خوان

من تا همین اواخر خودم رو کسی معرفی می‌کردم که میونه‌ای با پادکست نداره. با این که دوست داشتم پادکستی برای خودم داشته باشم، اما پادکستی نبود که شخصاً دنبالش کنم. مدتی که توی راه وقت آزاد داشتم، یا کتاب می‌خوندم، یا به کتاب صوتی و یا به آهنگ گوش می‌دادم. یادم نمیاد و نمی‌دونم چطور شد که «پادکست‌باز» شدم؛ اما راضی‌ام.

در این مدت اپلیکیشن‌های مختلف پادکست‌خوان رو امتحان کردم و اینجا بهترین‌هاش رو از نظر خودم بهتون معرفی می‌کنم.

۱- Castbox

من بیشتر از همه با کست‌باکس راحت بودم. تر و تمیزه و خوب کار می‌کنه.

۲- Apple Podcasts

من آیفون ندارم، اما اپل پادکست رو امتحان کردم و احتمالاً اگه اپلی بودم، گزینه‌ی اولم می‌بود.

۳- Google Podcasts

پادکست‌خوان گوگل هم خوبه، اما بی‌نقص نیست. گاهی اذیتم می‌کنه. اذیتش هم اینطوریه که فایلی رو دانلود می‌کنه، اما اجرا نمی‌کنه.

۴- Spotify

شخصاً زیاد از اسپاتیفای استفاده نمی‌کنم (شاید عجیب باشه اما از SoundCloud به موسیقی گوش می‌کنم). بسیاری از پادکست‌ها روی اسپاتیفای هم هستند و من چندباری از اونجا به پادکست‌های موردنظرم گوش کردم.

۵- تلگرام

تلگرام به‌لحاظ ساختاری یک اپلیکیشن پادکست‌خوان نیست؛ و اگه در فکر گوش کردن به پادکست هستید اپلیکیشن‌های پادکست‌خوان (مثل ۴ موردی که در بالا معرفی شد) انتخاب‌های بهتری هستن. با این حال، تعدادی از پادکست‌ها (به‌خصوص پادکست‌های فارسی) از طریق تلگرام هم قابل پیگیری هستند.

پادکست داستان با بیان رو از کجا بشنویم؟

پادکست من رو از همه‌ی این ۵ سرویس می‌تونید دنبال کنید. کافیه در این اپ‌ها عبارت «داستان با بیان» رو جست‌وجو کنید یا این که از طریق لینک‌هایی که اینجا گذاشتم مستقیم وارد صفحه‌ی پادکست بشید.

این مطلب رو با دیگران اشتراک بگذارید:
فرزاد بیان
فرزاد بیان

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *